Düzce İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR


 Neredeyim : SAĞ MENU  >  İLİMİZ  >  TURİZM

TURİZM

DENİZ TURİZMİ

Denizi, Kumu, Balıkçı Barınağı, her mevsimin özelliğine göre Balık çeşitleri, Gün batımı,Sivil ve Dini Mimarisi, Dağ Çileği, Kestane Balı, Fındığı, kilometrelerce uzanan Plajları, yemyeşil Bitki Dokusu, Piknik ve Mesire Alanları, Tarihi Anıt Ağaçları, Tarihi Ceneviz Kalesi,Mağarası,Şelaleleri, güler yüzlü insanları ve Yöresel Ağız Tatları ile hayranlık uyandırıyor.

Akçakoca, Karadeniz Bölgesinin batı ucunda, Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda olup, İstanbul ve Ankara gibi iki Metropolün arasında yeşil ve mavinin kaynaştığı şirin bir tatil beldesidir. Düzce iline 34km. mesafede bulunan bölge,  aynı zamanda Düzce ilinin en büyük ilçesidir.

Karadeniz sahillerinde mavi bayrak alabilen tek turizm merkezi Akçakoca’dır. 28 km. yi bulan sahili boyunca çok sayıda kumsallı plajları var. Bir yanı boydan boya deniz, yer yerde Karadeniz’in heybetli dalgaları tarafından oluşmuş yalıyarları bulunmaktadır. Bunların en yükseği Ceneviz Kalesi ile Değirmenağzı arasında ve 30m.yükseklikte bulunan Soyat yalıyarlarıdır.

Akçakoca, Deniz-Kum-Güneş ekseni dışında; dalma meraklıları, sörf yapmak isteyen heyecan tutkunları, yelken sporuyla denizin mavi dünyasına açılmak ve olta balıkçılığına meraklı olanlar için alternatifler sunuyor.

YAYLA TURİZMİ

Düzce yaylaları bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir.Arazi yapısı, iklimi, zengin su kaynakları ve bitki örtüsü ile her türlü doğa turizmine uygundur. Birbiri ardına sıralı ve bütünsel bir yapı arz eden Düzce yaylaları, Abant’dan başlayıp Kardüz Yaylasına kadar uzanmaktadır. Bunlar sırası ile Topuk Yaylası, Eğrelti Yaylası, Altunköy Yaylası, Kütüklü Yaylası, Sakarca Yaylası, Sinekli Yaylası, Kocayayla, Çiçekli Yaylası, Şehirli Yaylası, Torkul Göleti ve Yaylası, Odayeri Yaylası, Yanık ve Yanıkyanı Yaylası, Kekik Yaylası, Balıklı Yaylası, Hira Yaylası, Pürenli Yaylası, Derebalık Yaylası, Kızık Yaylası ve Kardüz Yaylalarıdır.

İNANÇ TURİZMİ