Düzce İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILARDüzce’de Doğa Turizmi Kümelenmesi Görüşmeleri

Düzce’de Doğa Turizmi Kümelenmesi Görüşmeleri Yapıldı... Avrupa Küme Mükemmeliyeti Vakfı (EFCE) tarafından geliştirilen “Kümelenme Temelli Değişim Yönetimi” çalışmaları kapsamında kümelenme potansiyeli bulunan doğa turizm sektörü Düzce İl Halk Kütüphanesi’nde bir araya geldi.

Temelsiz turizm yapıları ile yapılan ve doğal değerleri ön plana çıkan destinasyonlarda yapılan turizm faaliyetlerinde gelen ziyaretçi ve turizm geliri segmentlerinin yükseltilmesinin görüşüldüğü toplantıda Düzce’deki turizm yapısı ve sektörün sorunları değerlendirildi.

Toplantı, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Bolu ve Kocaeli temsilcilikleri uzmanları,  Bolu ve Kocaali Belediyesin uzmanlarının ve doğa turizmi ile iştigal eden sektör temcilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Stratejik Değişim Yol Haritası hazırlanacak… Çalışmalar kapsamında Stratejik Değişim Yol Haritası hazırlanacak. Sektör temsilcilerine yapılacak anketler ve saha araştırmaları neticesinde kümelenme haritasının oluşturulması planlanan çalışma kapsamında kümelenme yöntemiyle ortak tedarik, ortak tanıtım ve pazarlama, ortak kaynak arayışı gibi faaliyetlerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yapılan bilgilendirme sunumunda; İlimize gelen ziyaretçi profili, turizm tercihleri, konaklama tesisleri analizi, bölgeye yönelik turizm stratejileri ve eylem planı, turizm altyapısının geliştirilmesi, turizm hedefleri, turizmin çeşitlendirilmesi, turizm koridorları ve destinasyonları konuları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Toplantıda ayrıca İlimizin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘‘Suyu Takip Edin’’ sloganıyla yola çıkılarak, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın  desteğiyle hazırlanan Türkçe, İngilizce ve Arapça tanıtım filmi de katılımcılarla paylaşıldı.
 

Düzce bütüncül tanıtım kampanyası çalışmalarında “Su” teması seçilmiş, “Suyu Takip Edin” sloganı altında yapılacak çalışmaların birleştirilmesi amaçlamıştır. “Suyu Takip Edin”  konseptinin özünde; IPA kapsamında yapılacak faaliyetleri bu tema altında birleştirmek, Proje kapsamında oluşturulan su koridorları çevresinde turizm faaliyetlerini kategorize edip, bundan sonraki faaliyetleri bu koridorlar üzerinden planlamak, Ziyaretçileri belirlenen su yolları üzerinden bir yolculuğa çıkararak, sürdürülebilir iyi turizm örnekleri sunmak ve bulunduğu coğrafyanın yanı sıra ülke nüfusunun yaklaşık dörtte birinin kullandığı su kaynaklarını hem korumak hem de kullanmak, bulunmaktadır.

  • DSC_0001.JPG
  • DSC_0009(2).JPG
  • DSC_0014(2).JPG
  • k.asp.jpg
  • Resim1(1).jpg


 KOHA
 
 
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 

ÖNERİ VE ŞİKAYETLER

KİTAP İSTEK FORMU

MESAİ SAATLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN

 ÖDÜNÇ VE İADE İŞLEMLERİ

HAFTA İÇİ:   
09.00 - 18:00
CUMARTESİ:  09.00 - 18:00

KÜTÜPHANE 7/24 AÇIKTIR.

KÜTÜPHANEMİZ ÖĞLE TATİLİNDE AÇIKTIR.

İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 971 kez gösterilmiştir.