Düzce İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILARHAYRULLAH ALTAY

 Hayrullah Altay, 1959 yılında Düzce / Akçakoca’nın Kurugöl Köyü’nde doğdu. İlkokul, ortaokul, lise ve yüksek öğrenimini (Meslek Yüksek Okulu, Yapı İnşaat) Düzce’de tamamladı.

Bir süre eğitim aldığı mesleğini sürdürdükten sonra reklamcı olarak iş hayatına atıldı. 1986 yılında Düzce Postası gazetesinde köşe yazarlığına başladı. Uzun yıllar aynı gazetede (kısa bir süre Düzce Objektif gazetesinde) günlük yazılar yazdı. 2006 yılında “Hayatı Hecelemek” adlı biyografik bir romanı yayınlandı. Kendi soyunun tarihini ve şeceresini içeren “Abdioğulları Soy Kitabı” ve “Kurugöl Köyü” adını verdiği araştırmaları yaptı.

İş hayatına başladığı süreden beri çeşitli yöntemlerle tablo çalışmaları yapan Altay, 2005 yılından bu yana çalışmalarına hız verdi. Malzeme kullanımı ve uygulama anlamında kendi geliştirdiği ve hüsn-ü hat örneklerini PVC malzeme ile üç boyutlu olarak tablolaştırdığı çalışmalarını ilk defa Temmuz 2008 yılında Düzce Merkez’de sergiledi. Sırasıyla Mayıs 2010’da Düzce Merkez’de, Mayıs 2011’de Düzce Merkez’de, Kasım 2011’de Sakarya AKM’de, Şubat 2012’de Gebze Center ve 5 Nisan 2012 Ankara Kızılay Zafer Sanat Galerisi'nde kişisel sergiler açan, evli ve üç çocuk babası Altay, halen Düzce’de kendi açtığı Bezm-i Kalem Sanat Evi’nde tablo çalışmalarına devam ediyor. KOHA
 
 
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 

ÖNERİ VE ŞİKAYETLER

KİTAP İSTEK FORMU

MESAİ SAATLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN

 ÖDÜNÇ VE İADE İŞLEMLERİ

HAFTA İÇİ:   
09.00 - 18:00
CUMARTESİ:  09.00 - 18:00

KÜTÜPHANE 7/24 AÇIKTIR.

KÜTÜPHANEMİZ ÖĞLE TATİLİNDE AÇIKTIR.

İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1367 kez gösterilmiştir.