Düzce İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILARANNEM VARSA BENDE VARIM PROJESİ

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM, İlimize gelerek “Annem Varsa Bende Varım” kitap okuma projesi tanıtım programına  katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT bir okuma projesi hayata geçirmenin en büyük hayalleri olduğunu belirterek “Bir kitap okuma projesi en büyük hayalimizdi. Anadolu mektebi okuma projesi kapsamında 3 okulumuzda bugün Mehmet Akif’i okuyoruz. Bugünde İlhan Akın beyin desteklediği Annem varsa bende varım projesinin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi teknolojiyi kullanabilen ancak teknoloji bağımlısı olmayan, kitap okumayı hayatın her safhasında önemli bir ihtiyaç olarak gören nesiller yetiştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin küçük yaşlarda okumaya olan hevesini arttırmak amacıyla da projemizi ilkokul 3 ve 4. Sınıflarla başlatıyoruz. İl genelinde 500 öğretmenimizin proje ile ilgili eğitimlerini tamamladık. 3. Sınıfta 4 bin 842, 4. Sınıfta 5 bin 83 öğrencimize hazırladığımız kitapları ücretsiz olarak dağıttık” dedi.

           ANNEM VARSA BENDE VARIM PROJESİ

 • Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşta başladığı gerçeğinden hareketle hazırlanan proje ile 3. ve 4. sınıf öğrencilerine anneleri başta olmak üzere en yakınlarını da sürece dahil ederek kitap okuma alışkanlığının yanı sıra kitaba erişim/ulaşma alışkanlığı da kazanmalarını amaçlamaktadır.
 • İlkokul 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimiz için 10 bin tane kitap bastırdık. Annem varsa bende varım adlı bir proje. Bu proje kapsamında öğretmenlerimiz eğitim alıyorlar. Her öğrencimiz annesiyle birlikte kitap okuyacak. Ayrıca maddi durumu kitap almaya olanaklı olan veliler kitapçıya gidip 15 adet kitap alacak maddi durumu müsait olmayan okuyucular /veliler halk kütüphanesinden kendilerinin kütüphaneden belirlemiş olduğu 15 kitabı bir seferde 1 adet olmak üzere alarak okuyacaklar.
 • Bu proje kapsamında gelen okuyucularımız önce İlhan Akın’ın Kitabı olan Annem Varsa Ben De Varım kitabını okuyacak daha sonra kütüphaneden veyakitapçıdanismini belirledikleri15 kitabı tek bir seferde 1 kitap olmak üzere alarakokuyacaklar. Bu Uygulama 3 ve 4. Sınıflara yönelik bir uygulamadır.
 • Valilikten bunun için ayrı bir kitap gelene kadar gelen okuyucularımız kütüphanenin çocuk bölümünde sol taraftaki 3,4,5. Sınıflar için ayrılan raftan belirledikleri 15 kitaptan birer birer alarak okuyacaklar.

 • ANNEM VARSA BENDE VARIM PROJE KAPSAMINDA İZLENİLECEK YOL :

  KÜTÜPHANEYE VEYA KİTAPÇIYA GİTMEK
  KÜTÜPHANEDEN VE KİTAPÇIDAN 15 KİTABIN İSMİNİ BELİRLEMEK VE ÖĞRETMENİNE GÖSTERİP TEYİT ETTİRMEK
  15 KİTABIN İSMİNİ BELİRLEDİKTEN SONRA
  BİR SEFERDE TEK KİTAP ALMAK KOŞULU İLE KÜTÜPHANEDEN KİTABI ALIP OKUMAK
  TOPLAMDA 15 ADET KİTAP OKUMAK

  AMAÇ:
  KİTAP, KÜTÜPHANE VE OKUMA SEVGİSİ KOHA
 
 
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 

ÖNERİ VE ŞİKAYETLER

KİTAP İSTEK FORMU

MESAİ SAATLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN

 ÖDÜNÇ VE İADE İŞLEMLERİ

HAFTA İÇİ:   
09.00 - 18:00
CUMARTESİ:  09.00 - 18:00

KÜTÜPHANE 7/24 AÇIKTIR.

KÜTÜPHANEMİZ ÖĞLE TATİLİNDE AÇIKTIR.

İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1003 kez gösterilmiştir.